Bu Blogda Ara

3 Ocak 2017 Salı

YALNIZ VE AMAÇSIZ İNSAN

Afbeeldingsresultaat voor YALNIZ VE AMAÇSIZ İNSAN

YALNIZ VE AMAÇSIZ İNSAN

4 yorum:

 1. Modern insan yalnız ve amaçsızdır. Müslüman iddiasında yaşayan insanların büyük bir kısmı da bu modern insan grubundadır. Kendi tercihleri olarak gördükleri din bir önceki kuşaktan devraldıkları yahut etkilendikleri yazarlardan öğrendikleri yahut da ağabeylerinden öğrendiklerinden ibaret bir din anlayışıdır. Üzerine ne bir eleştiri ne de yeni bir tuğla eklemişlerdir. Kırk yıl önce kurdukları cümleleri kırk yıl sonra da kurmakta beis görmezler. Artık inançları alışkanlıklar bütünü haline gelmiştir. Oysa insan her gün yeni bir güne doğar ve her güne yeni bir söz söylemek gerekir. RolloMay’in deyimiyle insan “her gün kalktığında özgürlüğü için yeniden mücadele etmelidir” bu ancak ne istediğini bilen bilinçli insanın savaşımıdır. Ne istediğini bilen bir insan istediği şey için yılmaz bir disiplin ve gayretle çalışır. Hayatındaki tüm alışkanlıklarını, kazanımlarını, ilişkilerini bu değerlere göre belirler ve kimlik tanımlamasını bunun üzerinden yapar. Görünür olma kaygısından uzak olduğu gibi görünen bir kişiliktir o. Ne kınayıcının kınamasından korkar ve ne de toplum dışına itilmekten. Çünkü o ne yalnızdır ne de amaçsız, varlık bilincinin farkında biridir.

  YanıtlaSil
 2. NEREDEN NEREYE...!
  Sen istersen şeytanı ve diğer güçleri kullanabilirsin.!
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=805926013192135&id=100013242319421

  YanıtlaSil
 3. Dünyâ, cenneti ve cennetteki kademe, mevki,makam kazanma yeridir. Bu nedenle mü’minler Dünyâ’dan cennete bir köprü kurmakla vazîfelidirler.
  Cennete girip de artısı olmayan kişi bu gün amazonlarda Afrikada yaşayan insanlar gibi yaşam sürecek.
  YALNIZ VE AMAÇSIZ İNSAN
  HELAK GELİYORUM DİYOR. GELMİŞ ! KAPIDA...
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=861311937653542&id=100013242319421

  YanıtlaSil
 4. YALNIZ VE AMAÇSIZ İNSAN
  Endişe çağının insanı kendisini büyük bir boşlukta hissetmektedir
  İnsan mazeret ve bahane üretendir.Müspet alanlarda bir varlık gösteremeyenler, birtakım bahanelerle kendilerini avuturlar. Nedense kendi kusurlarını görmek istemezler
  https://t.co/q1BZL6uLj4

  YanıtlaSil